Ez a regény eredetileg 2017-ben jelent meg, és 2022-ben a Menő Könyvek jóvoltából már olvasható magyarul is. A Mindketten meghalnak a végén a címével nemcsak magára vonja a figyelmet, hanem egyúttal tehermentesíti az őt bemutatni vágyókat. Kár izgulniuk azon, hogy véletlenül se árulják el a végső csavart, hiszen a cím elintézi ezt helyettük! Ez a mű az önspoilerezés mintapéldája.
Az alapkoncepció, az emberek életét befolyásoló, a halálból bizniszt csináló vállalat jól illene egy sci-fihez vagy egy thrillerhez, de helyette egy young adult regényt kapunk, nem túlhangsúlyozott LMBTQ tematikával. Létezik a mű világában egy Halál–Hírek nevű szolgáltatás, mely éjfél után felhív bizonyos embereket, hogy közölje velük, aznap meghalnak. Mateo, a zárkózott, de jószívű és Rufus, a vagány, de épp gyászoló fiú is hasonló sorsra jutnak. Eljött a Végnapjuk. Mindketten tudják, hogy közeleg a vég, s mindketten az Utolsó Barát nevű applikáción keresztül keresnek maguknak társaságot az utolsó óráikra. Nem nehéz kitalálni, hogy miképp alakul a kapcsolatuk, a címben pedig ott a folytatás...
Bár a regény tartalmaz némi akciót is (Rufus exe miatt bosszúhadjáratba keveredik, illetve az egyik kétségbeesett Kilépő [aznap elhalálozó] felrobbant egy épületet), de nem a lebilincselő izgalmakon van a hangsúly. Sokkal inkább egy tessék-lássék történetbe ágyazott életvezetési tanácscsokor ez a mű. Kiemeli az önzetlen jótettek fontosságát, bátorságra, életigenlésre buzdít, és arra, hogy éljük meg a pillanatokat, mert ki tudja, mennyi van még hátra a saját kilépésünkig.
Érdekesség, hogy a kötet tartalmaz jó pár háttér információt az alkotási folyamatról. Az első vázlatok, különféle jegyzetek és az író gondolatai a saját művéről is helyet kaptak egyfajta utószóként. Az egyszerű történet és a nem túlságosan árnyalt karakterek miatt főszerephez jut a mű hangulata és üzenete. Ha valaki szomorkásan elgondolkodtató, letargikusan lélekemelő olvasmányra vágyik, nem kell tovább keresnie. (Juhász Kornélia)