A Koréliai hajsza a Solo: Egy Star Wars történet kapcsán megjelent második kötet, amely egyben az előzménye is a mozifilmnek. További Han (és Qi’ra) történetet ismerhetnek meg általa az olvasók. A regényt a franchise egyik új szerzője, Rae Carson írta, akinek eddig csupán két rövidebb története jelent meg ebben a világban, és a Skywalker kora c. film regényváltozatát is neki fogjuk köszönni (bár ez utóbbi még a jövő zenéje).
Han és Qi’ra utcagyerekként tengeti az életét, és azért, hogy a fiatalok több élelmet, nagyobb hatalmat szerezzenek, bármit megtesznek. A Fehér Férgek bűnszövetkezet, amely felkarolja a céltalan ifjakat, lehetőséget biztosít nekik, hogy terveiket véghezvihessék. Természetesen Hannak és a lánynak is megvannak a maga álmai. Céljuk, hogy kitörjenek ebből a semmitmondó, és számukra szinte semmit sem adó környezetből. A Férgeket vezető Proxima úrnő felajánlja nekik, hogy nagyobb státuszt kaphatnak, ha elintéznek neki egy nagyon kényes feladatot. A két fiatal mit sem tudva a másik szerepéről azonnal el is vállalja, hogy véghezviszi az elsőre egyszerűnek tűnő megbízást. Qi’ra egy liciten vesz részt, ahol rájön, hogy az árverésre bocsátott hordozható pajzsgenerátor iránt nagyobb az érdeklődés, mint az várható volt. Az úrnő nagyon alábecsülte az odaérkező többi bűnszervezet hatalom iránti vágyakozását, és Proximának nincs akkora felhalmozott vagyona, hogy valójában versenyre kelhessen ellenük. A sértő licit javítására nincs lehetőség. Hannak pedig az a feladata, hogy az árverést követően megszerezze a pajzsgenerátort, amely a zűrzavarban a fiú birtokába is kerül. A két fiatal menekülni kényszerül, és el kell dönteniük, hogy kihez juttassák el a pajzsgenerátort, hogy minél jobb pozícióból tárgyalhassanak az életükért. Nem csupán a többi bűnszervezet, de a sajátjaik is próbálják őket eltenni láb alól. Elindul tehát a hajsza.
Az előzményregények egyik típushibája, hogy az olvasó tudja, hogy egyes karakterek sodródjanak bármilyen veszélyes helyzetbe mindenképpen ki fognak valamiképpen evickélni az adott szituációból, hiszen nem halhatnak meg. Ennek folyománya, hogy az ilyen regények esetében nagy a kihívás, hogy árnyaltabban bemutassák, vagy fokozottan érdekessé tegyék az adott karaktereket. A Koréliai hajsza, lévén előzményregény, eléggé kiszámítható, ugyanakkor a másik feladatát kiválóan ellátja: Han és Qi’ra korábbi életét sokkal árnyaltabbá teszi ez a történet. Bár igazából néhány szereplőn kívül a „környezet” kevésbé ismert, de végül eljutunk abba a pozícióba, ahonnét már egy ismerősebb Han köszön majd ránk. (N. Juhász Tamás)